O mně

Celé mládí jsem vyrůstala obklopená lesy a přírodou v blízkosti brněnské přehrady. Šikovné ruce mám nejspíš po rodičích, velká touha tvořit a objevovat mě provází odmalička. Radost mi dělá malování obrazů, vytváření šperků, šití oblečení a experimentování s novými recepty.

Po maturitě na oděvní průmyslovce jsem vystudovala evropskou etnologii. Více do hloubky jsem se věnovala drobným sakrálním památkám na Tišnovsku a současným tvůrcům podmaleb na skle.

Z lásky k vlastnímu tvoření jsem stále častěji navštěvovala nejrůznější prodejní akce a historické slavnosti, na kterých jsem prodávala především vlastnoručně vyráběné šperky. Postupem času jsem začala vést individuální kurzy těchto uměleckořemeslných technik i pro veřejnost.


O OBRAZECH

Než jsem se stala maminkou, rozvíjela jsem především enkaustickou malbu. Jde o velice starou techniku, která se používala už v dobách antiky ve starověkém Egyptě. Hlavní složku tu tvoří včelí vosk, který je pigmentovaný a obohacený o damarovou pryskyřici. Pro malování obrázků voskem se používají nástroje, jako je enkaustická žehlička a pero, horkovzdušná pistole, hořák, houbičky, škrabátka nebo se dá malovat jen štětci.

V současné době je pro mě malování především relaxací. Po dni plném pohybu a aktivit s malým chlapečkem, potřebuji zvolnit a ponořit se do vlastního vnitřního světa.

Jedná se především o relaxační tvoření s přesahem do arteterapie. Na konkrétní témata nechávám promlouvat vlastní podvědomí a intuici.

Tento způsob tvorby vnímám pro sebe jako velice radostný, plný překvapení a spontaneity. Vznikají autentická neopakovatelná dílka plná energie, která zachycují přítomný okamžik, prožívané emoce a často i odpovědi na otázky, kterými se hluboko v sobě zabývám.

Obrazy malované tímto způsobem mohou být silnou podporou a energetickým zářičem, který nás směřuje na naší jedinečné životní cestě do míst, kde bude spokojená duše.Kontakt:

email: kristyna@nedorostova.cz

mobil: 733 201 656

IČ: 76546713