O mně


Už od malička jsem byla hodně tvůrčí a nadšeně zkoušela vytvářet vše možné.

V Tišnově jsem absolvovala první čtyři roky na osmiletém gymnáziu a následně přešla do Brna na školu s uměleckým zaměřením. Při studiu módního návrhářství na SPŠ textilní jsem milovala hodiny Radmily Chadimové, která dokázala svým přístupem předávat velkou lásku k malovaní.

Po maturitě jsem si vzdělání rozšířila ještě na FFMU a vystudovala obor Evropská etnologie. Více do hloubky jsem se věnovala drobným sakrálním památkám na Tišnovsku a současným tvůrcům podmaleb na skle.

Z lásky k vlastnímu tvoření jsem stále častěji navštěvovala nejrůznější prodejní akce a historické slavnosti, na kterých jsem prodávala především autorské šperky, odlévané z pryskyřice nebo vyrobené z minerálů, či spékaného skla dozdobené ocínovanými drátky. Postupem času jsem sama začala vést individuální kurzy těchto uměleckořemeslných technik pro veřejnost.O OBRAZECH

Malování je pro mě v současné době především relaxací. Po dni plném pohybu a aktivit s téměř dvouletým chlapečkem, potřebuji večer vypnout a ponořit se do vlastního vnitřního světa. Než jsem se stala maminkou, rozvíjela jsem především enkaustickou malbu. Jde o velice starou techniku, která se používala už v dobách antiky ve starověkém Egyptě. Hlavní složku tu tvoří včelí vosk, který je pigmentovaný a obohacený o damarovou pryskyřici. Pro malování obrázků voskem se používají nástroje, jako je enkaustická žehlička a pero, horkovzdušná pistole, hořák, houbičky, škrabátka nebo se dá malovat jen štětci.

V současné době nejvíce maluji automatickou kresbou. Jedná se především o relaxační tvoření s přesahem do arteterapie. Na konkrétní témata nechávám promlouvat vlastní podvědomí a intuici. Tento způsob tvorby vnímám pro sebe jako velice radostný, plný překvapení a spontaneity. Vznikají tak autentická neopakovatelná dílka plná energie, která zachycují přítomný okamžik, prožívané emoce a často i odpovědi na otázky, kterými se hluboko v sobě zabývám.
Kontakt:

email: kristyna@nedorostova.cz

mobil: 733 201 656

IČ: 76546713