O mně

Od roku 2015 se věnuju intuitivnímu malování. Baví mě především malba abstraktní, kdy se nechávám vést svými pocity a podvědomím a vytvářím symbolické podporující obrazy s hlubším přesahem nejen pro svůj život.


Jsem lektorkou enkaustického malování horkým voskem. Touto technikou je vytvořena i velká část obrazů. Jedná se o techniku hodně experimentální. Pracuje se při ní s nejrůznějšími elektrickými nástroji, ať už jde o žehličku, pero, horkovzdušnou pistoli nebo hořák v kombinaci se štětci, rýtky či šelakem...

Protože jsem cítila potřebu tvořit i s dětmi na mateřské dovolená, začala jsem způsob malování zjednodušovat a dostala se tak k malbě akrylem.

Obrazy vznikají v relaxaci, uvolnění, beze spěchu, často jsou doplněny o inspirační psaní.

Mají v sobě mnoho energie, kterou vyzařují dál...


Současně je mojí velkou zálibou tvorba šperků z přírodních minerálů a pryskyřice, kterým se věnuji už od roku 2010. Potkat mě  můžete osobně na trzích v blízkosti Brna. Šperky vznikají v malých kolekcích, povětšinou pracuji s komponenty z chirurgické oceli, které nezpůsobují alergické reakce. Je mi blízký vintage styl, i moderní čistý styl a jednoduché tvary v kombinaci se zajímavou barevností.

V případě dotazů k mojí tvorbě mě neváhejte kontaktovat .


Kristyna Nedorostova ©2021
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!